Хуг повідомив деталі про підрив патруля СММ ОБСЄ

Сьогодні приблизно о 10.17 ранку, під час здійснення патрулювання в районі населеного пункту Пришиб (територія, контрольована ОРЛО) на міні підірвався автомобіль Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Місце, де стався підрив автомобіля Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ знаходиться близько до лінії розмежування. Двоє поранених членів команди СММ ОБСЄ на даний момент знаходяться знаходяться в лікарні в Луганську. Про це під час брифінгу повідомив голова СММ ОБСЄ Олександр Хуг.

За словами Хуга, на дорозі, де проїжджали патрулі СММ ОБСЄ, взагалі не повинно було бути хв, оскільки цей шлях використовувався і місією, і місцевим транспортом.

Він висловив співчуття сім’ям загиблого і постраждалих в результаті вибуху. Хуг заявив, що всі винні у вибуху мають понести покарання.

Глава СММ ОБСЄ підкреслив, що на даний момент він не може надати всієї інформації, оскільки вивчення події ще не завершено. Зараз ОБСЄ проводить детальний, всебічний і «дуже скрупульозний» аналіз події.

Хуг також повідомив, що в патрулі були два автомобіля СММ ОБСЄ — обидва броньовані.

«Один з них постраждав в результаті вибуху. Двоє членів патруля, які отримали поранення, зараз знаходяться на медичному огляді в Луганську. Троє інших членів патруля з автомобіля, який не був пошкоджений, повернулися на базу СММ і знаходяться в безпеці . Обидва автомобілі будуть вилучені «, — поінформував Хуг.

Він також повідомив, що загиблий член патруля був громадянином США.

Відповідаючи на питання журналіста про те, чи може цей інцидент служити приводом для розміщення збройної місії, Хуг відповів, що такого роду рішення входять в повноваження Постійної ради ОБСЄ, який може змінити чинний мандат або створити іншу місію.

«Ми вжили всіх заходів, щоб патрулі, які знаходяться в цьому районі, пересувалися максимально безпечно. Подальші заходи будуть вживатися вже за результатами оцінки», — підкреслив Хуг.

Добавить комментарий