Україна припинила електропостачання «ЛНР». Натомість Росія обіцяє забезпечити.

Неконтрольована частина Луганської області, так звана “ЛНР”, сьогодні вночі опинилася без світла. Про це заявив в.о. голови державної компанії “Укренерго” Всеволод Ковальчук. Відтак, Україна повністю припинила електропостачання до цієї зони через заборгованість.

“Заборгованість “Луганського енергетичного об’єднання” перед держпідприємством “Енергоринок” складає 5,2 млрд грн, а на Донеччині – 5,8 млрд грн. Цей борг розподілений умовно між контрольованою і неконтрольованою територією – приблизне співвідношення 50/50″,- повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука.

Натомість уряд Росії вирішив забезпечити Луганську область України безперебійним постачанням електроенергії
Про це повідомив «Інтерфаксу» повноважний представник РФ в контактній групі з врегулювання ситуації на сході України Борис Гризлов

«Відповідно до дій влади України урядом РФ було прийнято рішення про забезпечення електропостачання з боку Російської Федерації в рамках гуманітарної підтримки», — сказав Гризлов.

За його словами, ситуація з відімкненням електроенергії в Луганську «стоїть в ряду інших дій, які фактично відокремлюють окремі райони Донбасу від України».

«Зазначу, що для жителів Донбасу в умовах свідомої економічної блокади з боку України відсутня можливість для оплати електроенергії. Питання це, звичайно, буде обговорено завтра на контактній групі і її економічній підгрупі», — наголосив Гризлов.

Коментуючи відключення ОРЛО (окремі райони Луганської області — непідконтрольна Україні територія) від електропостачання, голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець заявив, що проблеми будуть і на підконтрольній уряду території регіону.

За словами Волинця, на Луганській тепловій електростанції (ТЕС), розташованої в місті Щастя (підконтрольна уряду територія Луганщини), вже нібито відключили один з восьми енергоблоків.

«Росія готувалася, — трансформатори поставила, змонтували в Луганській області, в районі Краснодона. Вони можуть отримувати електроенергію з Росії. Потужності, звичайно, не буде вистачати, але у нас проблеми зараз виникають, тому що ми мали дві лінії подачі електроенергії через окуповану територію на північ Луганської області. Зараз залишилася одна лінія. Наразі резерву нема. Ця одна лінія не забезпечить певних потужностей », — пояснив Волинець в ефірі« 112 Україна .

Я вже стало відомо «Луганське енергетичне об’єднання» (ЛЕО) до кінця вівторка 25 квiтня планує підключити до електроенергії населені пункти, розташовані у лінії зіткнення в Луганській області. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Є пару невеликих населених пунктів, які знаходяться безпосередньо у лінії зіткнення. До кінця дня ми їх включимо. Це не критично », — заявив генеральний директор компанії Володимир Грицай.

Добавить комментарий