Луценко: $ 1,5 млрд Януковича перераховані в бюджет

«Перерахування конфіскованих Генеральною прокуратурою України у злочинного угруповання 1.5 млрд дол. Завершено. Виконали цю операцію через комп’ютери хороші робітниці Ощад», — написав Луценко на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук в п’ятницю

За його словами, якби в цій операції використовувалися готівку купюри номіналом 100 дол., Ця сума важила б 15 тонн — як «африканський слон з дитинчам».

«Тепер справа за урядом і парламентом. Треба, щоб ще в цьому році прості українські громадяни відчули результат цих повернутих від мафії коштів», — зазначив генпрокурор.

Раніше в цей день прес-служба Ради національної безпеки і оборони України повідомила, що «Ощадбанк» приступив до спецконфіскаціі $ 1,5 млрд екс-президента України В.Януковича і його оточення згідно з рішенням суду. В РНБО відзначили, що в офіс «Ощадбанку» з відповідним визначенням суду прибули генпрокурор Ю.Луценко і секретар РНБО Олександр Турчинов, вони довели цю інформацію до відома керівництва фінустанови.

Президент України Петро Порошенко провів нараду з Луценком і Турчиновим з питання спецконфіскаціі до держбюджету України 40 млрд грн Януковича і його оточення.

У свою чергу прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підтримав ідею використання конфіскованих коштів команди В.Януковича на посилення боєздатності армії, але серед пріоритетів він називає і ряд соціальних потреб. «Я підтримую пропозицію президента Петра Порошенка, що пріоритетом використання цих грошей буде посилення боєздатності української армії. Також ці кошти повинні піти на відновлення доріг, будівництво та ремонт шкіл і лікарень, інші соціальні потреби», — написав прем’єр на сторінці в Фейсбуці.

Разом з тим адвокат Віктора Януковича Віталій Сердюк спростував причетність його підзахисного до конфіскованим $ 1,5 млрд. «На руках у мене є виписки по рахунках Віктора Януковича з» Ощадбанку «, там зовсім інша сума. Йдеться про 28 млн грн, які заарештовані і що не конфіскуються зараз. Це гроші його особистого рахунку, його особисті заощадження, з яких були сплачені всі податки. Тому остання, активно распространяемо інформація про арешт коштів, про їх конфіскацію і вилучення повністю не відповідає дійсності «, — заявив сердитися к.

Добавить комментарий