Росією пройшлися акції проти участі Путіна у наступних президентських виборах

Перші учасники акції почали з’являтися близько 14.00. Вони були одягнені в футболки з написом «Надоел» або реглани, на яких зображена карикатура – ракета з написом «Надоел» і президент РФ всередині.

У Москві лише кілька десятків людей прийшли на акцію «Надоел» з вимогою до президента РФ Володимира Путіна не балотувався у 2018 році.

Поліція попередила присутніх, що акція не узгоджена, і запропонувала пройти до адміністрації президента РФ й залишити свої петиції.

Крім цього, на замовлення Михайла Ходорковського на місці акції проводиться опитування щодо політичної системи в РФ.

У числі інших респондентам ставиться питання про те, що саме повинен запропонувати кандидат, щоб учасник прийшов на вибори. Серед різних варіантів відповідей пропонується вибрати й такі: «Підтримувати приєднання Криму до Росії» і «Наполягати на зближенні РФ із Заходом».

Анкету відкрито фотографувати соціологи не дозволяють.

Як вже стало відомо, на акції «Набрид», учасники якої закликають чинного президента Росії Володимира Путіна не брати участь в наступних президентських виборах, в Санкт-Петербурзі затримано 100 осіб, у Кемерово — 15 осіб. Про це повідомляє в ефірі радіостанції «Эхо Москвы» глава московського відділення руху «Відкрита Росія» Марія Баронова.

«Ми були готові до таких масових затримань, ми підготували адвокатів; і в Пітері, і в Москві, і в інших містах по кілька юристів у нас. За даними наших соцопитувань, 100 затримань — в Пітері, в Кемерово — 15 затримань, одній людині вже хочуть 10 діб дати, організатора при цьому в Кемерово відпустили», — розповіла вона, підкресливши, що в обох містах акція була узгоджена з владою.

За оцінкою Баронової, в Москві на цей момент немає затриманих, оскільки в столиці акція протесту не проходить, але люди шикуються в чергу в адміністрацію президента, щоб подати свої заяви. Таким чином, до них не може бути претензій з боку правоохоронних органів.

«Тут влада була в тяжкій ситуації, в тому числі в рамках ЄСПЛ, тому що якщо розганяти індивідуальне вибудовування в черги для подачі листів в робочий день адміністрації президента — це буде зовсім», — зазначила вона, і додала, що біля адміністрації президента зібралося близько тисячі осіб.

Добавить комментарий