Янукович подасть скаргу до Європейського суду з прав людини

Количній президент-втікач Віктор Янукович поскаржився до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) на незаконність його заочного засудження за статтею «Держзрада».

Також він вважає, що українська влада порушила його право брати участь у судових засіданнях, повідомив адвокат екс-президента Віталій Сердюк.

Він уточнив, що позов вже підписано. Адвокат передав його своїм англійським колегам для подачі до ЄСПЛ.

«Однак ми бачимо, що Генеральній прокуратурі не вигідно, щоб Янукович брав участь у суді, і вони роблять все, щоб не допустити цього. Хоча екс-президент вже подав письмову заяву про забезпечення участі у відповідному процесі», — уточнив адвокат.

Сердюк запевнив, що буде присутній на підготовчому засіданні Оболонського райсуду Києва, який заплановано на 4 травня. І сказав, що це буде цікаво.

Генеральна прокуратура звинувачує колишнього президента в державній зраді.

Як повідомлялось, 28 січня 2015 року Державна служба фінансового моніторингу заблокувала 1,42 млрд доларів на рахунках не президентських компаній, пов’язаних із Віктором Януковичем, його близькими, посадовцями колишнього уряду країни та пов’язаними з ними особами.

Президент Петро Порошенко в квітні цього року заявив, що конфісковані кошти екс-президента Віктора Януковича і його оточення були зараховані на рахунки Державного казначейства.

Захист Віктора Януковича заперечує його причетність до конфіскованих мільярдів.

Добавить комментарий