Київстар розпочав підготовку до блокування російських соцмереж

Найбільший український оператор мобільного зв’язку компанія «Київстар» розпочала підготовку до виконання Указу президента України щодо заборони російських соціальних мереж «Вконтакте» та «Однокласники», а також онлайн-сервісів «Яндекс».

«Ми мусимо виконати рішення президента України. Наразі йде обговорення технічних можливостей виконання цього указу», — повідомили у прес-службі «Київстар»

Оператор «Укртелеком» вже почав роботи з блокування російських санкційних сайтів. Згідно з попередньою оцінкою фахівців компанії, тривалість робіт становитиме від кількох днів до тижня.

Відповідний указ набуде чинності не пізніше ніж 1 червня. За оцінками голови Інтернет асоціації

України Александра Федієнко, оператори не зможуть швидко заблокувати зазначені ресурси, оскільки це складна процедура, що вимагає великих фінансових витрат.

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко підписав указ про нові санкції проти Росії, які передбачають, зокрема, блокування доступу до соцмереж.

Загалом, у санкційному списку опинилось 468 юридичних та 1228 фізичних осіб. Термін санкцій для юридичних осіб продовжується терміном на 1-3 роки, для фізичних – терміном на 1-5 років, а також – безстроково.

Добавить комментарий