Інтернет-асоціація України: Блокування російських сайтів на даний момент неможливо

Блокування санкційних російських сайтів українськими провайдерами на даний момент технічно неможливо, повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» голова Інтернет-асоціації України Олександр Федієнко.

«Станом на сьогодні це неможливо виконати», — сказав він.

О. Федієнко додав, що для блокування провайдерам може знадобитися час і великі кошти на переоснащення обладнання та зміна топології мережі.

Голова асоціації «Телекомунікаційна палата України» Тетяна Попова повідомила агентству, що в теорії технічно обмежити доступ до деякій кількості ресурсів можна, але на практиці це обмеження буде легко обійти.

«Будь-який вид блокування (DNS, URL, IP-адреса та ін.) Неефективний, а просунуті користувачі легко його обійдуть», — зазначила вона.

Як повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» інформоване джерело, великі українські провайдери у вівторок неформально обговорили указ президента Петра Порошенка N133 від 15 травня про блокування доступу до ряду інтернет-ресурсів і зійшлися на думці про необхідність отримання додаткових роз’яснень від владних структур.

«Поки більшість сходиться на думці, що потрібно чекати додаткового регуляторного документа», — сказало джерело.

За його словами, учасники дискусії домовилися продовжити її для вироблення спільних рішень і позицій.

У свою чергу департамент кіберполіції Національної поліції України має намір виконувати рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про обмеження доступу до російських веб-ресурсів, в тому числі і соцмережах, в межах своїх компетенцій.

«Щодо заборони російських соцмереж. Департамент кіберполіції Національної поліції України обов’язково буде виконувати відповідне рішення в межах своїх повноважень і компетенцій. Відповідно ось з рішенням РНБО … Давно пора», — написав директор департаменту комунікації МВС України Артем Шевченко на своїй сторінці в соцмережі Facebook у вівторок.

Згідно із заявою Служби безпеки України, СБУ разом з іншими правоохоронними органами розробляє зміни до законодавства України за механізмом блокування підпали під санкції інтернет-ресурсів. «Згідно з рішенням Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО України Служба безпеки разом з іншими правоохоронними органами розробляє зміни до законодавства України щодо механізму блокування відповідних інтернет-ресурсів. Значна частина інтернет-провайдерів уже має технічну можливість блокувати ці інтернет-ресурси», — зазначено в заяві .

Інтернет-провайдери, які не виконають рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України про заборону російських сайтів, будуть притягнуті до адміністративної відповідальності у вигляді накладення штрафу.

Про це повідомляє прес-служба Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ).

Розмір штрафу при одиничному порушення складе від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3400 грн).

«Порушення умов і правил, що регламентують діяльність у сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом України, передбачену ліцензіями, дозволами — тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств і організацій усіх форм власності у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», — йдеться в повідомленні .

Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, спричинять накладення штрафу в розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400-5100 грн).

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про санкції проти соціальних мереж «ВКонтакте» і «Однокласники», а також компаній «Мейл.ру», «Яндекс» і їх сервісів. Доступ до всіх сервісів «Яндекса» і Mail.ru заборонений на три роки.

Добавить комментарий