Місцеву владу і роботодавців зобов’язали сповіщати призовників про виклик до військкомату

Верховна Рада України прийняла Закон про внесення змін до Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо вручення повісток військовозобов’язаним і призовникам.

За відповідне рішення проголосували 237 парламентарів.

Основною метою документа є посилення гарантії дотримання виконання законодавства України про військовий обов’язок і військову службу.

Вносяться зміни до ст. 38 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». Зокрема, поширюються спеціальні обов’язки для органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ та організацій, у тому числі навчальних закладів, незалежно від підпорядкування і форм власності, розташованих у адміністративно-територіальних одиницях, де немає військових комісаріатів, на усі органи місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ та організацій, у тому числі навчальних закладів, незалежно від місця їх знаходження в Україні.

Також роботодавці повинні будуть у 7-денний строк повідомляти комісаріати про прийняття на роботу та звільнення призовників і військовозобов’язаних.

Варто зазначити, що чинною редакцією статті 38 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» відповідний обов’язок передбачено для адміністративно-територіальних одиниць, де немає військових комісаріатів.

Добавить комментарий