У Німеччині завершилися переговори Порошенка і Меркель

Для досягнення політичного вирішення теперішнього конфлікту на Донбасі треба якомога швидше провести новий раунд переговорів на найвищому рівні. Йдеться про перемовини в так званому «нормандському форматі» за участю канцлера Німеччини та глав держав Франції, Росії та України, наголосила канцлера ФРН Анґела Меркель. Заява пролунала в суботу, 20 травня, під час зустрічі з президентом України Петром Порошенком, що відбувається в Берліні.

За словами Меркель, перемир’я на Донбасі досі на не втілюється не практиці. «На жаль, після певного затишшя на Великодні свята, ми спостерігаємо зростання кількості порушень перемир’я», — наводить слова канцлера. Водночас Меркель наголосила на важливості досягнення певної безпеки в регіоні. «Безпека — передумова для наступного політичного прогресу», — зазначила канцлера ФРН. Вона також пообіцяла подальшу підтримку для досягнення миру в Україні.

Крім того, Меркель запевнила главу української держави в готовності нового президента Франції Еммануеля Макрона й надалі провадити переговори в «нормандському форматі». На тлі цього було також обіцяно якомога швидше відновити контакти між главами трьох причетних до перемовин держав та самою Меркель.

Порошенко, своєю чергою, наголосив, що в питанні вирішення конфлікту на Донбасі не вбачає «жодних інших альтернатив» мінському процесу. Він також вказав на необхідність виведення з України «важких озброєнь».

Добавить комментарий