Уряд постановив ліквідувати Держсанепідслужбу в Україні

Кабінет міністрів ухвалив рішення про ліквідацію Державної санітарно-епідеміологічної служби.

Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів від 29 березня № 348.

Згідно з документом, уряд скасував рішення щодо реорганізації Державної санітарно-епідеміологічної служби шляхом її приєднання до Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів для виконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 8 лютого 2016 року.

«Водночас подальше функціонування Держсанепідслужби є недоцільним, оскільки на сьогодні виконання її функцій забезпечують МОЗ, Держпраці та Держпродспоживслужба», — йдеться у постанові.

Також планується створити з цією метою ліквідаційну комісію.

Нагадаємо, у липні минулого року Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру затриманим 30 червня керівникам Державної санітарно-епідеміологічної служби України.

За даними НАБУ, санітарна служба разом з керівником Святославом Протасом та його соратниками брали участь у злочинній схемі з розкрадання, разом з 80 співробітниками ліквідовуваного відомства.

Керівництву служби та обласним лабораторіям пред’явлені звинувачення в розкраданні коштів при розподілі премій.

Державна санітарно-епідеміологічна служба України (Держсанепідслужба України) — центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров’я України.

Державна санітарно-епідеміологічна служба Міністерства охорони здоров’я України є централізованою системою органів, установ, закладів та підрозділів санітарно-епідеміологічного профілю Міністерства охорони здоров’я України, яка реалізує державну політику в сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення та спрямовує свою діяльність на профілактику інфекційних хвороб, професійних захворювань, масових неінфекційних захворювань (отруєнь), радіаційних уражень людей, запобігання шкідливому впливу на стан їхнього здоров’я і життя факторів середовища життєдіяльності.

Основними завданнями Держсанепідслужби України внесення пропозицій щодо формування державної політики у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення; реалізація державної політики у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Добавить комментарий