Телеканалам, які порушують мовні квоти, пригрозили штрафами та позбавленням ліцензії

У законі про мовні квоти на телебачення передбачено покарання для телеканалів, які порушуватимуть квоти, розміром в 5 % ліцензійного збору. Більше того, ці телеканали можуть позбутися ліцензії. Про це в інтерв’ю «Главкому» розповіла голова парламентського Комітету зі свободи слова, один із авторів та головний ідеолог законопроекту про мовні квоти на телебаченні Вікторія Сюмар.

«Два штрафи – і можна позбутись ліцензії», — сказала вона.

Нагадаємо, у вівторок, 23 травня, народні депутати прийняли в другому читанні та в цілому законопроект стосовно встановлення 75% квоти україномовного контенту на телебаченні. За відповідний законопроект проголосувало 269 парламентарів, проти – 15.

Президент Петро Порошенко заявив, що підпише цей закон.

За словами нардепа Григорія Шверк, деякі телеканали і далі орієнтуються на російський ринок.

«З’явився закон – з’явилося українське виробництво. Просто канали постали перед питанням: або закриватись, або робити своє. Закон призвів до того, що українське виробництво значно зросло. Хоча, на жаль, багато чого й досі робиться ще російською мовою, бо телеканали і далі думають про великий російський ринок», – розповів обранець від коаліційної фракції.

Григорій Шверк пригадав, що після ухвалення в першому читанні Нацрада провела експрес-моніторинг щодо загальнонаціональних каналів. «За його підсумком з 28 каналів більше половини вже мали або 75% україномовного ефіру, або майже такий відсоток. У когось було 50-55%. І лише два канали, «Інтер» і ТРК «Україна» мали на рівні 25-30%. Тобто навіть без жодних обмежень лише два канали були дуже далеко від квоти», – констатував депутат Верховної Ради.

23 травня телеканал «Інтер» виступив категорично проти закону про мовні квоти. «Інтер Медіа Груп» вважає, що законопроект про введення мовних квот на українському телебаченні завдасть шкоди.

При цьому телеканал «Україна» офіційно заявив про те, що не бачить проблем у законі про квоти.

Добавить комментарий