Парубій підписав закон про мовні квоти і георгіївську стрічку

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації (№5313).

Закон про мовні квоти, ухвалений 23 травня, передбачає, що для загальнонаціональних і регіональних телекомпаній частка передач і фільмів українською мовою має становити не менше 75%.

Для місцевих телерадіокомпаній встановлюється квота на україномовний продукт у 60%, хоча у первинній редакції було 50%.

Під квоти не потрапляють передачі та фільми, виготовлені до 1 серпня 1991 року. Їх достатньо субтитрувати українською мовою, тоді вони включаються в українську квоту.

Президент України Петро Порошенко дав зрозуміти, що підпише цей закон. «Кілька разів публічно звертав увагу власників та менеджерів каналів на неприпустимо низьку частку української мови. У декого — на рівні 15%! Панове, ви назву країни забули?!» – написав глава держави у Facebook. «Закликав індустрію вирішити цю проблему в порядку самоорганізації — не почули. Що ж, все врегулює закон», — зазначив президент.

За невиконання квот телеканали будуть штрафувати. Сума кожного окремого покарання складатиме 5% від загального ліцензійного збору цього каналу.

Документ передбачає пільги для мов корінних народів, зокрема кримськотатарської. Закон почне діяти за чотири місяці після опублікування.

Передбачено перехідний період — упродовж року всі передачі, вироблені за участі телеканалу, вважають такими, що відповідають необхідній українській квоті. Президент Петро Порошенко вже пообіцяв підписати закон щодо мовних квот.

Також підписали закон про заборону «георгіївської стрічки».
Верховна Рада заборонила виготовлення і публічне використання «георгіївської стрічки» 16 травня.

Парламент запровадив за використання стрічки штраф — 50-150 неоподатковуваних мінімумів доходів (850 — 2550 гривень).

«Георгіївську стрічку» або предмети із її зображенням також конфісковуватимуть.

Якщо закон порушують вдруге, то штраф збільшать від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів (2550 — 5100 гривень), або передбачений арешт до 15 діб.

Добавить комментарий