В Україну прибула делегація представників країн-членів ОБСЄ

Протягом 28-31 травня в Україні з візитом перебуватиме делегація постійних представників країн-членів Організації з безпеки і співробітництва в Європі у Відні для ознайомлення зі станом врегулювання збройного конфлікту на Донбасі.

Про це повідомляє Прес-служба Міністерства закордонних справ України.

Постійні представники мають намір ознайомитися з діяльністю Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Крім того, в рамках візиту заплановані зустрічі з главою Міністерства закордонних справ України Павлом Клімкіним, керівництвом Верховної Ради та Адміністрації президента України, а також представниками громадянського суспільства.

«Постійні представники відвідають також райони поблизу лінії розмежування на Донбасі, зокрема міста Краматорськ та Слов’янськ, де ознайомляться з роботою регіонального відділення СММ, з ходом реалізації гуманітарних проектів для внутрішньо переміщених осіб, масштабами руйнувань в результаті обстрілів незаконними збройними формуваннями цивільної інфраструктури та житлових районів , а також незаперечними доказами участі Росії у військових діях на Донбасі «, — йдеться в повідомленні прес-служби.

Спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ необхідно допустити до всіх окупованих територій. Під час засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську українська сторона озвучила цю вимогу і висловила стурбованість випадками насильства та залякування по відношенню до спостерігачів.

На сьогоднішній день всі офіси міжнародної місії ОБСЄ працюють в штатному режимі. Він уточнив, що зараз існують тільки обмеження під час патрулювання території. Зокрема, спостерігачі їздять тільки по дорогах з твердим покриттям. Такі зміни було введено після підриву автомобіля місії поблизу населеного пункту Пришиб Луганської області.

Добавить комментарий