Підприємці КПІ та Харківського ринку дали прес-конференцію

Сьогодні, 26 грудня, підприємці та представники незалежних профспілок розповіли про свавілля київської влади стосовно дрібних підприємців на столичному «Харківському ринку».

Про це повідомляє профспілковий сайт КВПУ.

Нещодавно у Києві сталася безпрецедентна подія: на «Харківський ринок» прибули бульдозери, щоб знести торгові ятки. До цього були залучені й найманці – молодики, відомі в народі як «тітушки». Власникам нічого не залишалося, як захистити свої робочі місця, тож багато з них отримали травми. Наразі підприємці та їхня незалежна профспілка вийшли на протести – вони таким чином намагаються добитися справедливості й захистити своє право на працю не тільки в Києві. Адже торговці з різних ринків по всій країні стикаються з корупцією та намаганнями знищити їхні робочі місця – відібрати, так би мовити, останній шматок хліба. Про це підприємці, члени Вільної профспілки підприємців України розповіли на сьогоднішній прес-конференції в «Укрінформі».

За цей рік тільки у Києві було знищено 3840 робочих місць, з них у грудні – 340.Такі цифри навела голова Вільної профспілки підприємців України Валентина Коробка.

«Сьогодні підприємці з профспілкових організацій «Політех», Харківського будівельного ринку, ринку «Юність-1», Святошинського, Оболонського та інших ринків об’єднані однією проблемою, – зазначила профлідерка. – Усі ми маємо надію, що зможемо разом захистити свої робочі місця і не залишитися без заробітку. Підприємці – це ті люди, які самі створили собі робочі місця й платять податки, не просячи нічого від влади. Але у час, коли весь світ святкує Різдво та готується до новорічних свят, в Україні роблять людей жебраками. І ще жахливіше – вбивають: учора на ринку «Лісовий» під час пожежі загинула жінка».

Валентина Коробка розповіла, що напередодні знесення ринку біля Політехнічного інституту та «Харківського ринку» відбувалися зустрічі з представниками київської влади. Тоді профспілківцям пообіцяли, що упродовж тижня розбиратимуться, як вирішити цю проблему. Але обіцянки не дотрималися, і робочі місця підприємців почали неочікувано знищувати. За словами Валентини Коробки, проти людей виставили молодиків й застосовували сльозогінний газ, а правоохоронці при цьому в конфлікт не поспішали втручалися.

Про погроми та нинішню ситуацію на Харківському будівельному ринку розповів Сергій Єременок, голова його первинної профспілкової організації ВППУ. Він наголосив на тому, що представники малого бізнесу завжди готові домовлятися. Та замість діалогу до них заговорили невиправданою силою.

«Підприємці – рушійна сила економіки цивілізованих країн, – наголосив розповів Сергій Єременок. – У нас же наші робочі місця знищуються шаленими темпами. Так, є питання на рівні закону, але вони не мають вирішуватися із залученням так званих «ті тушок». Завжди можна домовлятися. Ми хочемо працювати і маємо на це право. Нам лише треба дати умови і не заважати. А те, що відбулося на нашому ринку – прецедент: такої кількості залучених «тітушок» ще не було у Києві. Наш торгівельний комплекс – символ непокірних, які борються за свої робочі місця. Ми показали владі, що можемо самостійно відстоювати свої конституційні права. До речі, нам у цьому дуже допомогли ветерани АТО».

Повне відео прес-конференції:

Добавить комментарий