Призов-2017: призиватимуть офіцерів запасу, та жінки будуть служити нарівні з чоловіками

У поточному році під призов на військову службу потраплять українці обох статей, які мають вищу освіту і які пройшли навчання на військових кафедрах.

Відповідно до указу міністра оборони Степана Полторака, в 2017 році змінюється порядок призову в Збройні сили України

Якщо раніше випускники вузів, які закінчили військову кафедру, звільнялися від призову в армію, то тепер українці, які отримали військові звання під час навчання, будуть отримувати повістки. Призиватися будуть громадяни віком до 43 років, за ними будуть зберігатися робочі місця.

Генштаб планує закликати на службу близько 4 тисяч офіцерів запасу. Вони повинні замінити тих контрактників, які вирішили звільнитися з ВСУ. У зону АТО нікого насильно відправляти не будуть — на передову підуть лише добровольці за контрактом.

Відтепер жінки, які мають закінчили військову кафедру, будуть залучатися до служби нарівні з чоловіками. У Міноборони зазначають, що представниці слабкої статі нічим не гірше проявляють себе при виконанні бойових завдань.

Крім того, в колишньому порядку буде проходити весняний призов строковиків — хлопців від 20 до 27 років. Строкова служба триватиме до 18 місяців, а українці, які мають вищу освіту, прослужать до 1 року.

Проти призову офіцерів запасу висловилися «оппоблоковці». У партії стверджують, що це сильно вдарить по українській економіці, оскільки фахівці будуть змушені залишити робочі місця на час служби. Замість «примусу» в «Оппоблоку» пропонують перейти на повністю контрактну армію.

Добавить комментарий