Порошенко підписав закон, який допоможе жителям окупованих територій здобути вищу освіту

Президент Петро Порошенко підписав Закон України № 2026-VIII «Про внесення змін до Закону України» Про вищу освіту «щодо забезпечення права на здобуття вищої освіти особами, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія України», прийнятий Верховною Радою 16 травня 2017 року. Про це повідомляє прес-служба президента.

Закон спрямований на вдосконалення механізму правового регулювання суспільно-правових відносин, що виникають при реалізації права на освіту для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія України, створення для таких осіб додаткових можливостей щодо вступу на навчання до вищих навчальних закладів.

Закон передбачає, що для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, і які отримали документ про загальну середню освіту, прийом на навчання до одного з вищих навчальних закладів, розташованих на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, здійснюється на конкурсній основі за результатами вступних випробувань в межах встановлених квот прийому до вищих навчальних закладів (наукових установ) України.

Згідно з документом, розмір квоти для прийому осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, до вищих навчальних закладів, розташованих на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, встановлюється в обсязі 1000 місць державного замовлення і розподіляється між зазначеними вузами в порядку, визначеному Кабінетом міністрів.

Закон вступає в силу з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через місяць з дня набрання ним чинності.

Добавить комментарий