Чотири арабські держави розірвали дипвідносини з Катаром, що вже спричинило подорожчання нафти

Бахрейн, Саудівська Аравія, Єгипет і ОАЕ в понеділок вранці оголосили про розрив дипломатичних відносин з Катаром.

«ОАЕ пішли на ці рішучі заходи у зв’язку з невиконанням владою Катару угоди в Ер-Ріяді про повернення послів і додаткової угоди до нього в 2014 році, а також триваючими підтримкою і фінансуванням і приховуванням терористичних, екстремістських і сектантських угруповань на чолі з асоціацією «Брати мусульмани», — йдеться в тексті заяви про розрив дипломатичних відносин.

ОАЕ відвели 48 годин катарським дипломатам і 14 днів жителям Катару, щоб вони покинули країну, і оголосили про заборону підданим ОАЕ відвідувати Катар. Також Абу-Дабі оголосив про припинення протягом 24 годин авіа та морського сполучення з Катаром, що викликало напруженість у найбільшому в світі нафтовидобувному регіоні.

У зв’язку з цим, світові ціни на нафту зростають у понеділок вранці на новинах про припинення дипломатичних відносин чотирьох арабських країн з Катаром.

Про це з посиланням на дані торгів повідомляє Прайм.

Станом на 07.42 по Кеву вартість серпневих ф’ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent росла на 1,42% — до $ 50,66 за барель. Ціна липневих ф’ючерсів на нафту марки WTI збільшувалася на 1,43%, до $ 48,34 за барель.

Добавить комментарий