Верховна Рада прийняла закон про створення Фонду енергоефективності

Верховна Рада прийняла закон про створення Фонду енергоефективності. За прийняття документа в цілому проголосували 278 депутатів.

Член парламентського комітету з питань енергетики Олексій Рябчин зазначив, що після набуття законом чинності, фонд отримає 120 млн євро безповоротної допомоги ЄС.

Фонд створюється для підтримки ініціатив з енергоефективності. Він може отримувати внески та допомогу урядів, агентств і установ інших країн.

Статутний капітал фонду формується за рахунок коштів держбюджету та інших джерел, які не заборонені законом.

Органи управління фонду — наглядова рада і дирекція.

Фонд частково фінансує термомодернізацію, встановлення високоефективних опалювальних і охолоджувальних систем, інші операції, спрямовані на скорочення споживання енергетичних ресурсів.

Фонд зобов’язаний вести облік своїх операцій та готувати фінансову звітність за міжнародними стандартами. Річна фінансова звітність фонду повинна перевірятися зовнішнім аудитором. Критерії відбору аудитора визначає наглядова рада.

Закон вступає в силу на наступний день після його опублікування.

Раніше сьогодні представництво ЄС в Україні закликало Верховну Раду прийняти закон про створення Фонду енергоефективності. «Це стане важливим інструментом для зменшення споживання енергії, підвищення енергетичної безпеки України та дозволить громадянам скоротити свої витрати на електроенергію», — йдеться в повідомленні.

На початку червня комісар ЄС з питань європейської політики сусідства і переговорів по розширенню Йоханнес Хан заявляє, що ЄС має намір виділити Україні 100 млн євро в разі, якщо буде створений фонд енергоефективності та прийняті необхідні законопроекти.

Добавить комментарий