Єврокомісія почала розслідування проти Польщі, Угорщини, Чехії за відмову приймати мігрантів

Єврокомісія прийняла рішення відкрити процедуру усунення порушень щодо Угорщини, Польщі і Чехії за невиконання рішення по розселенню біженців

Результатом цієї процедури можуть стати великі грошові штрафи для країн-порушників. Як найсуворішою міри покарання, яка, втім, ще жодного разу не застосовувалася, ці держави можуть бути позбавлені права голосу в Раді ЄС.

Восени 2015-го країни ЄС прийняли рішення про розселення по своїй території 160 тис. З знаходилися на той момент в Греції та Італії біженців з Африки. Квоти розподілялися пропорційно населенню інших країн ЄС і ряду інших чинників. Польща зобов’язалася тоді прийняти 7 тис. Чоловік, Чехія — 1,6 тис., Угорщина — 1,3 тис., Словаччина — 900 осіб.

В даний час проти виконання міграційних квот виступають всі країни «Вишеградської групи» — Угорщина, Польща, Словаччина і Чехія. Єврокомісія з початку року веде переговори з «відступниками», сподіваючись врегулювати проблему в позасудовому порядку, але результатів не добилася.

За даними Комісії відомо, що повністю виконали свої зобов’язання, або майже повністю, тільки 4 країни ЄС – Мальта та Фінляндія, а також Латвія та Естонія.

За останні два роки Польща та Угорщина не прийняли жодного мігранта, Чехія взяла 12 осіб, Словаччина — 16. Основним критерієм для початку дисциплінарних дій щодо трьох країн «Вишеградської групи» став їх відмова брати на себе будь-які зобов’язання з прийому біженців за квотами за останні 12 місяців.

Словаччина була здатна уникнути цієї ситуації, оскільки оголосила про готовність прийняти обмежене число мігрантів. Тим часом загальна кількість біженців, які прибули в країни ЄС в 2015-2016 рр., Перевищує 2,5 млн осіб, в даний час інтенсивність міграційного потоку знову почала зростати.

В свою чергу Польща наполягає: квоти щодо розподілу мігрантів не вирішують міграційну кризу, відтак необхідно відшукати інші шляхи вирішення проблеми.

Добавить комментарий