Кількість жертв ботулізму в Україні зросла

В Одесі в міській лікарні помер від ботулізму 52-річний чоловік.

В одному з міських супермаркетів він придбав в’ялену рибу. До медиків звернувся через три дні з типовими симптомами ботулізму, через п’ять днів — помер, повідомляє ТСН.

Лікарі запевняють, що сироватку чоловік отримав, оскільки в Одеській області з минулих років збереглися запаси анатоксину.

Крім того в Запоріжжі через почастішання захворювань на ботулізм була створена спеціальна комісія, яка проводить перевірку товарів в магазинах і на вулицях міста, повідомляє «112 Україна».

«Одну хвору відпустили з реанімації і відправили на доліковування додому в Дніпрорудне. Рідні хворих шукали рятівну сироватку самостійно, тому що в українських лікарнях цього препарату немає вже два роки. Зараз торгова палатка, в якій четверо з шести хворих придбали рибу закрита, товар вилучено» , — йдеться в повідомленні.

Головний позаштатний лікар-інфекціоніст Запорізької ОДА Ірина Іванова заявила: «Зараз ми б’ємо на сполох. Так, у нас проблеми з сироватками. У нас проблеми з тим, що не потрібно їсти їжу, яка може бути причиною ботулізму. Перш за все, це в’ялена риба. продукти харчування, в яких міститься бутулотоксін і за смаком, і по запаху, і за кольором не відрізняється від нормальних продуктів, тому виявити його не можна. Вегетативна форма в результаті свого проростання виділяє цей токсин, який за своєю дією значно сильніше, ніж отрута кобри »

Як відомо, від ботулізму після вживання риби вже померли троє людей на Київщині, Сумщині та Полтавщині. Походження риби, якої отруївся одесит, вивчають фахівці.

Добавить комментарий