Марш рівності у Києві відбувся майже без провокацій

Києві завершився марш за рівні права ЛГБТ-спільноти «Київпрайд». Гаслом заходу цього року є фраза: «Країна для всіх».

До ходи, довжина маршруту якої становила 1,2 кілометри, приєднались правозахисні організації, працівники посольств, посли Канади, Швеції, Швейцарії та Великобританії, активісти, жителі інших міст та країн. Це перший правозахисний марш в Києві, у якому беруть участь автомобілі. Захищали Київпрайд декілька тисяч поліцейських та нацгвардійців.
Організатори маршу закликають учасників організовано висуватися в сторону метро.

Нагадаємо, що станції столичного метро «Площа Льва Толстого» і «Палац спорту» закрили на вхід і вихід через проведення Маршу рівності, щоб забезпечити потім відхід учасників.

За даними поліції в марші взяли участь близько 1 500 осіб. Орагізатори називають цифру в 2 000 чоловік. Організованих противником було близько 100 чоловік.

В цілому акція пройшла без істотних провокацій. У кількох людей правоохоронці вилучили балаклави, газові балончики, курячі яйця та бутельки з зеленкою. У самому фіналі маршу троє активістів намагалися заблокувати рух колони ЛГБТ. Вони взялися за руки і стали ланцюгом перед силовиками, які йшли в голові колони з метою безпеки. Почалася бійка, в якій ледь не постраждали журналісти. Рух було зупинено на кілька хвилин.

Добавить комментарий