Діалог є, організаторів немає. Ситуація з кременчуцькими тітушками

Сьогодні вдень у Києві мав зустріч з президентом Полтавського обласного осередку української федерації хортингу Олексієм Семигалом.

 

Приводом для діалогу стала участь спортсменів Кременцука у протистояннях на будівельному ринку в районі метро Харківська. Нагадаю, 23 грудня приблизно о шостій ранку  на території вказаного ринку почалися протистояння між підприємцями та групою невідомих в камуфляжі. А вже вечером цього ж дня підприємці та ветерани добровольчих батальйонів затримали близько сорока осіб на території автомийки цього ринку.

 

 

 

Затримані зізналися, що отримували за свою участь у силових протистояннях від 500 до 1 000 гривень на добу, під час запису відео близько семи чоловік заявили, що приїхали до Києва з Кременчука. Пізніше було встановлено, що деякі з них  цього займалися в секції хортингу, яка працювала на території Кременчуцького військового ліцею в період з 2012 по 2014 року. Керівником секції до 2015 року був Максим Зіборов, тренування спочатку проходили в ліцеї, а потім в приміщеннях поза ним.

 

Наразі цей гурток вже два роки не працює, спортсмени після закінчення регулярних тренувань влаштувалися на роботу в охоронні структури, але така робота як правило не приносить достойного рівня заробітку.

 

В розмові з президентом Полтавського обласного осередку УФХ дійшли до висновку, що більшість спортсменів в Україні кожного дня стикаються з масою проблем — це як і відсутність належного фінансування та проблеми з екіперовкою, що змушує спортсменів купувати її з власного карману, так і постійна необхідність фінансування проїзду на змагання, проживання та інше.

 

 

В таких умовах багато хто з талановитих спортсменів покидає спорт, іде в приватні охоронні структури або й приймає участь в сумнівній діяльності тих же фірм забудовників, які за допомогою фізичної сили тітушок зачасту просто захоплюють необхідні земельні ділянки та беруть участь у фізичних протистояннях, захищаючи інтереси свого «роботодавця».

 

Звичайно, це не виправдовує тих гостей, які завітали до Києва 23 грудня та наносили тілесні пошкодження працівникам будівельного ринку. І автор статті буде першим, хто буде відстоювати неохідність жорсткого покарання тим, хто за сумму від 500 до 1 000 в день калічить підприємців або нищить їх майно.

 

Вже сьогодні вдень, о 12:00 в ефірі Громадське.Кременчук ми зустрінемося з представниками Кременчуцького військового ліцею та тренером тих спортсменів, які були затримані під час силового конфлікту на території ринку. Основна ціль цього інтерв’ю особисто для мене — це встановлення організатору злочинів, внаслідок яких отримали численні травми підприємці ринку та спортсмени з Кременчука, Дніпропетровська, Марганця та інших міст України, які були свідомо завезені ТОВ «Козак» для відстоювання інтересів забудовника, що претендує на територію ринку. Дивує також логіка поліції міста Києва, яка спочатку прикривала тітушок під час демонтажу МАФів, а потім відпустила їх без будь-якої реакції на отримані травми з обох сторін.

 

Справедливості заради зазначу, що Олексій Семигал в коментарі щодо кременчуцьких тітушок вказав на факт участі в тих подіях спортсменів, що займаються кікбоксингом, дзюдо, самбо і приїхали до Києва з Дніпропетровської області. І дійсно, під час затримання кременчуцьких «гостей» було знайдено понад двадцять копій паспортів громадян України 1994 — 1998 року народження з дніпровською пропискою. Можна зробити висновок, що ця група спортсменів покинула територію ринку до фінального моменту протистоянь. Загальна кількість тітушок, які були кинуті проти підприємців становила до 150 осіб.

 

 

Наші колеги з Громадське.Кременчук підготували відеоматеріали з коментарями представників Кременчуцького ліцею та тренером затриманих спортсменів Максимом Зіборовим

 

Сподіваюся, що відкритий діалог та бажання зрозуміти реальну ситуацію не призведе до повторення кривавих подій, що мали місце 23 грудня на території київського будівельного ринку.

Добавить комментарий