Рада посилила покарання за знущання над тваринами

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект № 5119-1 в внесення змін до деяких законодавчих актів України (відносно впровадження гуманного ставлення до тварин). Таке рішення підтримав 257 нардепів.

Законопроект передбачає зміни в кодекс про адміністративні порушення, згідно Яким жорстоке поводження з тваринами — це знущання над тваринами, побої або вчинення Інших насильницьких дій, прикривши тварині фізичний біль, страждання і НЕ спричинило тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, Залишення тварин напризволяще, в тому числі порушення правил утримання тварин.

Всі ці дії тягнуть за собою штраф від 3400 до 5100 грн з конфіскацією вихованця, якщо Перебування тварини у власника становить загрозу для його життя чи здоров’я.

Якщо жорстоко поводилися з двома і більше тваринами, або групою осіб або повторно, то покарання буде жорсткішим — штраф від 5100 грн до 8500 грн або адмінарешт до 15 діб з конфіскацією тварини в разі потреби.

При цьому «насильницькі дії по відношенню до тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті» передбачають штраф від 3400 до 8500 грн з конфіскацією тварини в разі потреби.

Кримінальний кодекс доповнили статтею «жорстоке поводження з тваринами».

Відповідно до закону, «жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетними, в тому числі бездомним тваринами, вчинене умисно і призвело до каліцтва або загибелі тварини, а також нацьковування тварин одна на одну або інших тварин, вчинене з хуліганськи чи корисливих мотивів, публічні заклики до вчинення діянь, що мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, а також розповсюдження матеріалів із заклику до вчинення таких дій караються арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк трьох років «.

Якщо те ж саме зробили в присутності неповнолітнього — обмеження або позбавлення волі на 3-5 років.

Позбавлення волі на 5-8 років загрожує тим, хто особливо жорстоко поводився з тваринами, робив це в присутності неповнолітніх, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб.

Добавить комментарий