В СБУ розповіли про масштабну кібератаку на Україну, та що робити в разі хакерської атаки

Як повідомляють СБУ та ЗМІ, в Україні сталася серйозна кібер-атака, яка вже призвела до серйозних збоїв у роботі Ощадбанку, «Укртелекому», Київенерго, «Нової Пошти», багатьох супермаркетів і інших компаній.

Не можна відправити електронні листи, не працюють посилання і онлайн платежі. Багато інших сервісів також можуть бути тимчасово недоступні.

Вірус шифрує файли на ПК, а потім вимагає грошову винагороду за їх розшифровку.

За повідомленням фахівців, початкова інфекція відбувається через фішингові повідомлення (файл Петя.apx)
Поширення проходить через локальну мережу — EternalBlue і DoblePulsar, аналогічно методам #WannaCry.

Комп’ютерний вірус WCry по всьому світу атакував близько двохсот тисяч пристроїв, на яких устрановлена операційна система Windows.
Дія вірусу полягала в шифруванні файлів на комп’ютері. Зловмисники вимагали від користувачів чималі гроші за відновлення інформації. Вони вимагали пересилати гроші на «Bitcoin» гаманці.

Станом на 17.00 27 червня в кіберполіції надійшло 22 повідомлення про вірусній атаці.

Про це Інформатору стало відомо з повідомлення спікер Нацполіціі Ярослава Тракало.

Після отримання таких звернень на місце виїжджають кіберполіцейських, які працюють над протидією поширенню вірусу і ліквідацією її наслідків.

Інструкція, як діяти в разі хакерської атаки:

— У разі виявлення порушень в роботі комп’ютерів, які працюють в мережі, варто негайно відключити їх від інтернету і внутрішньої мережі.
— З метою запобігання випадкам несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерів (в залежності від версії ОС Windows) встановити патчі з офіційного ресурсу компанії Microsoft.
— Потрібно переконатися, що на всіх комп’ютерних системах встановлене антивірусне програмне забезпечення, що воно функціонує належним чином і використовує актуальні бази вірусних сигнатур. При необхідності потрібно встановити і оновити антивірусне програмне забезпечення.
— Для зменшення ризику зараження, слід уважно ставитися до всієї електронної кореспонденції, не завантажувати і не відкривати додатки в листах, які надіслані з невідомих адрес. У разі отримання листа з відомої адреси, який викликає підозру щодо його змісту, — зв’язатися з відправником і підтвердити факт відправлення листа.
— Зробити резервні копії всіх критично важливих даних.
— За всіма випадками необхідно звертатися з повідомленнями в поліцію для негайного реагування на кіберінцідент.

За словами прес-секретаря Служби безпеки України Олени Гітлянська, в СБУ припустили, що хакерські атаки могли бути організовані з території Російської Федерації або з окупованих територій Донецької і Луганської областей.

Добавить комментарий