Фахівці знайшли спосіб зупинки атаки вірусу в Україні

Масштабна кібератака на корпоративні мережі і мережі органів влади, яка сталася вчора 27 червня 2017 року, — зупинена. Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів України.

«Ситуація під повним контролем фахівців з кібербезпеки. Зараз вони працюють над відновленням втрачених даних», — йдеться в повідомленні на Урядовому порталі.

Представники влади також запевнили, що всі стратегічні підприємства, в тому числі підприємства по забезпеченню безпеки держави, зараз працюють в штатному режимі.

Тим часом у міжнародній компанії Group-IB, яка займається запобіганням і розслідуванням злочинів з використанням високих технологій, повідомили, що через кібератаки постраждали більше 80 компаній в Україні.

Фахівці розповіли, що така атака не має відношення до WannaCry. Новий шифрувальник називається Petya.A.

У Group-IB також підкреслили, що для того, щоб припинити поширення цього вірусу, потрібно негайно закрити TCP-порти 1024-1035, 135 і 445

Як відомо, вчора, через кібернапади фахівці Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України звернулися до всіх суб’єктів критичної інфраструктури і особливо до установ державного сектора, з вимогою забезпечити кіберзахист ІТ-систем і поширили рекомендації протидії атакам.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за фактом несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерів або автоматизованих мереж в Україні розпочато кримінальну справу за ст. 361 Кримінального кодексу.

Добавить комментарий