Італія попередила ЄС, що може закрити порти для мігрантів

Італія заявила про можливість закрити свої порти для прийому мігрантів на тлі повідомлень про прибуття на територію Апеннін близько 12 тис. Біженців за останні кілька днів, пише газета La Repubblica.

Представник Італії в Євросоюзі Мауріціо Массарі попередив єврокомісара з питань внутрішніх справ Дімітріс Аврамопулос, що Італія з урахуванням критичної ситуації не може гарантувати висадку в своїх портах з іноземних кораблів.

Таким чином, Італія може закрити порти для суден неурядових організацій, які займаються порятунком нелегальних мігрантів в водах Середземного моря.

Президент країни Серджо Маттарелла вже заявив, що «ситуація складна, і якщо вона буде розвиватися в тому ж темпі, процес стане некерованим».

Гострий міграційний криза в Європі виник у зв’язку з бойовими діями на Близькому Сході і в Африці. За інформацією президента Європейської ради Дональда Туска, протягом 2015 року в Європу прибуло близько 1,5 млн мігрантів.

За інформацією ООН, з початку 2016 року по Середземному морю до європейських берегів припливли приблизно 328 тис. Мігрантів і шукачів притулку, 3740 людей потонули. Майже половина загиблих намагалися прийти до Італії з берегів Північної Африки.

За даними Міжнародної організації з міграції, кількість мігрантів, які перебралися в європейські країни в 2017 році, вже перевищила 44 тис., А в 2016-му їх кількість досягла 387 тис.

Добавить комментарий