Рада ЄС схвалила торгові преференції для України

Рада ЄС схвалила тимчасові торгові преференції для України, які вступлять в силу в кінці вересня і будуть діяти протягом трьох років. Про це повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на прес-реліз ЄС, опублікований 17 липня.

«Сьогоднішнім рішенням ми дозволяємо експортувати більше українських продуктів в ЄС. Підтримка України та зміцнення наших економічних і політичних зв’язків, особливо з огляду на триваючий конфлікт на її землі, — це наш обов’язок», — заявив міністр закордонних справ Естонії Свен Міксер, слова якого наводяться в документі .

Цей захід спрямований на покращення доступу українських експортерів на ринок ЄС на увазі «важкій економічній ситуації і економічних реформ, початих Україною». При цьому Україна буде зобов’язана дотримуватися тих же принципів, що і відповідно до угоди про асоціацію. До них відносяться повагу демократичних цінностей, прав людини і основних свобод і принципу верховенства права, — наголошується в документі.

Ця пропозиція доповнює положення про торгівлю, вже введені відповідно до угоди про асоціацію ЄС-Україна, підписаного в 2014 році. Ці положення були тимчасово застосовані з 1 січня 2016 року. Очікується, що угода про асоціацію з ЄС в повному обсязі набуде чинності 1 вересня 2017 року, — йдеться в повідомленні.

Добавить комментарий