Малоросія замість Новоросії: реакція президента

Керівник терористичної організації «ДНР» Олександр Захарченко заявив про створення нової держави під назвою «Малоросія», яке, за його словами, має стати «наступником України». Про це повідомляє «Інтерфакс».

— Ми згодні в тому, що нова держава буде називатися Малоросія, — заявив журналістам ватажок «ДНР».

За його словами, столицею «Малоросії» стане Донецьк, а Києву бойовики відвели роль «історико-культурного центру без статусу столичного міста». Крім того, «державним прапором Малоросії визнається прапор Богдана Хмельницького».

Захарченко також додав, що потрібно ввести в країні надзвичайний стан на три роки.

«З огляду на уникнення хаосу пропонуємо ввести надзвичайний стан на три роки, на цей час заборонена діяльність будь-яких партій, в цей же термін починаються розслідування із залученням міжнародної громадськості за злочинами в Одесі, на Майдані, на Донбасі. Це рішення визріло вже давно, але всьому свій час, і ось саме сьогодні ми пропонуємо той варіант, який дозволить зупинити війну.» — заявив лідер бойовиків.

На думку Захарченко, ситуація на Донбасі зайшла в глухий кут.

Президент України Петро Порошенко заявив на прес-конференції в Грузії, що проект «Новоросія», який за задумом його авторів повинен був охопити дев’ять регіонів України, зазнав краху.

«З початку військової агресії проти моєї нації метою РФ було розділити Україну на частини. Проект «Новоросія» включав дев’ять регіонів України. Цей проект повністю обвалився» — сказав він.
Порошенко додав, що ватажки бойовиків Олександр Захарченко та Ігор Плотницкий — не політичні фігури, а маріонетки, які лише транслюють отримані з Росії меседжі.

Він підкреслив, що Мінські угоди є унікальними:

«Три роки весь світ не карає Росію, а мотивує сісти за стіл переговорів. Росія намагається шантажувати небезпечним визнанням незалежності так званих донецької і луганської республік по абхазькому сценарієм. Але чи дійсно народ окупованій Абхазії щасливий? На мою думку, там гуманітарна катастрофа.»-сказав Петро Порошенко.
Президент додав, що така ж ситуація зараз спостерігається і на окупованій території України.

«Ми маємо гуманітарну кризу на окупованих територіях, високий рівень безробіття, катастрофічну ситуацію в охороні здоров’я та освіті» — сказав він.
Порошенко додав, що єдиний вихід із ситуації — це імплементація Мінських домовленостей, виведення російських військ і артилерії з Донбасу, відновлення українського суверенітету над тимчасово непідконтрольними територіями Луганської та Донецької областей, а також Кримом.

Добавить комментарий