Петро Порошенко підписав закон про фонд енергоефективності

Сьогодні, в Київському політехнічному інституті ім. І. Сікорського президент України Петро Порошенко спільно з віце-прем’єр-міністром Геннадієм Зубко підписали закон «Про фонд енергоефективності».

«Створення фонду було абсолютно зрозумілим десятки років назад. Дуже важливо, що зараз ми його створюємо. Він схвалений усіма нашими міжнародними партнерами і міжнародними фінансовими організаціями. Найближчим часом будемо мати практичні результати нашої діяльності» — проголосив Порошенко.

Німеччина виділить Україні три мільярди гривень для старту нової енергосистеми, як повідомив на заході глава держави.

«Енергоефективність треба займатися. Ми повинні використовувати більш ефективні технології, підвищуючи ефективність. І це вже робиться, правда, із запізненням на 20 років. Кращі технології, які були розроблені, в тому числі в стінах КПІ, вмирали, бо не знаходили практичного застосування через конфлікт інтересів. Потрібно забезпечити патентний захист, причому не тільки в Україні» — додав президент.

Також Петро Порошенко підписав закон «Про енергоефективність будівель», який дозволить заощадити колосальні кошти, зробивши житло більш якісним і комфортним.

«Окремий закон — про енергетичну ефективність будівель. Сьогодні вводиться механізм конкретної відповідальності, персоніфікації і стимулювання заходів для підвищення енергоефективності будівель» — зазначив Петро Олексійович.

За словами президента, будуть використані два джерела фінансування — частина коштів від субсидій і інвестиції іноземних партнерів. Цікаво, що аудит проведе міжнародна фінансова корпорація, яка увійшла до складу наглядової ради нового фонду разом з визнаними авторитетами, щоб забезпечити ефективне використання бюджетних грошей.

«Фонд енергоефективності створить управління з високими стандартами, максимальну прозорість і ефективність використання кожної копійки бюджетних коштів» — впевнений президент Порошенко.

Добавить комментарий