Президенти України та Білорусі обговорили розвиток прикордонної співпраці

Сьогодні, 21 липня, під час зустрічі, президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що «територія дружньої для України Республіки Білорусь ніколи не буде використовуватися для агресивних дій проти України, а білоруско-український кордон ніколи не буде кордоном війни».

У свою чергу, президент України Петро Порошенко зазначив, що білоруско-український кордон «завжди буде тільки кордоном співробітництва та кордоном миру».

Глава української держави підкреслив, що важливим кроком на цьому шляху стане завершення процесу його договірно-правового оформлення, обговорення якого сьогодні також стало предметом переговорів. Відповідні завдання вже отримала оновлена спільна українсько-білоруська демаркаційна комісія.

«Нами узгоджені підходи щодо подальшого розвитку прикордонного співробітництва. Що цілком природно, з урахуванням спільного державного кордону протяжністю більш ніж в тисячу кілометрів », — зазначив президент Білорусі.

Також він заявив про те, що вважає білорусів, росіян і українців ядром східноєвропейської цивілізації і не потрібно забувати про «поклик предків».

Також Лукашенко в рамках візиту відвідав Меморіалу пам’яті жертв голодомору. Саме це місце і навіяло Лукашенко думка про те, що слов’яни, а це росіяни, українці і білоруси — люди з єдиним минулим.

«У нас єдина історія, і вони повинні завжди бути разом. Про це не можна забувати і не можна вести громадянські війни, адже ми всі брати», — нагадав Лукашенко українському главі держави.

Добавить комментарий