Порошенко зобов’язав українців ставити лічильники

Президент Петро Порошенко підписав закон, що передбачає зобов’язання операторів зовнішніх інженерних мереж (тепломережі, водоканали) обладнати 100% житлових будинків побудинковими вузлами обліку (теплової енергії, води).

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Адміністрації Президента.

Згідно з положеннями документа, обладнання побудинковими вузлами обліку нежитлових приміщень повинно бути виконане протягом року з дати набрання чинності законом.

При цьому обладнання житлових будинків приладами обліку теплої і холодної води має закінчитися через 2 роки після вступу закону в силу.

Передбачається, що витрати на обладнання будинків будинковими вузлами обліку, понесені оператором зовнішніх інженерних мереж, відшкодовуються споживачами відповідних комунальних послуг в такому будинку шляхом сплати внеску за встановлення будинкового вузла обліку.

Крім того, в багатоквартирних будинках та інших будівлях, де налічується більше одного споживача, проект закону передбачає обов’язкову установку індивідуальних (квартирних) приладів обліку (або приладів-розподільників теплової енергії), які використовуються для розподілу показань будинкового приладу обліку.

Закон забороняє приєднання до зовнішніх інженерних мереж побудованих будівель, не обладнаних приладами обліку згідно з його вимогами.

При цьому оснащення вузлами обліку не буде обов’язковим для приміщень, відокремлених від централізованих систем опалення та / або водопостачання.

У разі наявності окремого відгалуження системи опалення в квартиру або інше приміщення встановлення вузлів розподільного обліку є обов’язковим.

Добавить комментарий