Єврокомісія почала провадження щодо реформи польських судів

Європейська комісія запустила процедуру залучення Польщі до відповідальності за проведення скандальної судової реформи, яка суперечить законодавству ЄС. Про це йдеться в прес-релізі, опублікованому на сайті Єврокомісії сьогодні, 29 липня.

Згідно з повідомленням, після публікації 28 липня одного з трьох законів реформи — про загальні суди — ЄК направила до Варшави відповідний лист з офіційним повідомленням, для відповіді на яке у польської влади є місяць.

Основну стурбованість Єврокомісії в вищезгаданому законі викликає введення різних пенсійних вікових груп для суддів-жінок і чоловіків — 60 і 65 років відповідно. У Брюсселі вбачають в цьому нововведенні дискримінацію за статевою ознакою.

Крім того, в ЄК вважають, що надається міністру юстиції право продовжувати мандат суддів, які досягли пенсійного віку, а також звільняти і призначати голів судів негативно позначиться на незалежності польської судової системи.

У прес-релізі наголошується, що перший віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс направив главі МЗС Польщі Вітольда Ващиковського лист, в якому повторно запросив його і главу Мін’юсту на зустріч до Брюсселя для «відновлення діалогу».

24 липня 2017 го польський президент Анджей Дуда заявив, що накладе вето на два з трьох законопроектів, що реформують судову систему, — про Верховному суді та про Національну раду суддів. На наступний день він підписав третій законопроект — про загальні суди.

26 липня Єврокомісія прийняла рішення про запуск санкцій процедури проти Польщі з моменту публікації закону про загальні суди.

Добавить комментарий