Сьогодні набуває чинності Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою

Угода про зону вільної торгівлі України з Канадою вступило в силу з 1 серпня.

Так, Канада скасовує мита на 98% українських товарів, переважно сільськогосподарського сектора економіки, за винятком м’яса птиці, молочних продуктів, сирів, яєць, при торгівлі якими будуть діяти квоти.

Обнуляються мита на промислову продукцію з України, крім легкових автомобілів, мита на які будуть знижуватися до нуля протягом 7 років.

Україна скасовує мита майже на 80% імпорту з Канади.

Частина мит обнулятиметься поетапно протягом 3-7 років.

Зокрема, це стосується живих вівець і птиці, яловичини, баранини, горіхів, свинячих субпродуктів, плодів і насіння олійних культур, олії, свіжої свинини, птиці, молока, вершків, яєць, меду і овочів.

Угода також взаємно відкриває ринки державних закупівель, окремі розділи угоди захищають електронну комерцію і інтелектуальну власність.

З огляду на різний рівень економічного і соціального розвитку України та Канади, угода передбачає застосування принципу асиметричності тарифних зобов’язань, що дозволить Україні адаптувати торгівлю з Канадою до умов вільної торгівлі.

Документ також містить ряд норм і зобов’язань, що стосуються нетарифних заходів, які будуть сприяти тому, що доступ до ринків не обмежуватиметься невиправданими бар’єрами в торгівлі.

Крім збільшення товарообігу між державами угода сприятиме притоку іноземних інвестицій в Україну, створення нових робочих місць, що в свою чергу позитивно вплине на зростання ВВП держави.

Добавить комментарий