Петро Порошенко підписав закон «Про гуманне ставлення до тварин»

Президент Петро Порошенко підписав закон, що передбачають жорсткіше покарання за жорстоке поводження з тваринами. Відповідні зміни Внесено до Кримінального кодексу.

Згідно ст. 299 Кримінально кодексу (в редакції закону № 2120-VIII) передбачено, що жорстоке поводження з тваринами, вчинене з особливою жорстокістю або в присутності малолітньої або неповнолітньої, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або активним способом, карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Тому жорстоке поводження з тваринами при наступних обтяжуючих обставинах відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України є тяжким злочином. За правовою ж позиції Конституційного суду України, покарання за злочин повинно бути відповідним злочину; передбачений законом склад злочину та рамки покарання повинні відповідати один одному (Рішення КСУ від 2 листопада 2004 року № 15-рп / 2004).

Президент також наголосив на необхідності уточнення складу злочинів, передбачених частинами другою і третьою нової редакції статті 299 Кримінального кодексу України, оскільки названі частини за одне і те ж злочин — жорстоке поводження з тваринами, вчинене в присутності малолітньої або неповнолітньої, передбачають різні види покарання.

До того ж редакція частини третьої вимагає узгодження зі статтею 67 цього ж Кодексу, в якій серед обставин, що обтяжують покарання, відсутня така обставина, як вчинення злочину активним чином. Крім того, необхідно вдосконалити визначення терміна «пересувний звіринець», яким законом № 2120-VIII доповнено статтю 1 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», з метою врахування специфіки діяльності установ культури, зокрема цирків, в тому числі пересувних. У зв’язку з викладеним президент пропонує вжити невідкладних заходів з підготовки необхідних законодавчих пропозицій і внести в установленому порядку на розгляд Верховної Ради відповідний законопроект.

Добавить комментарий