Порушники на авто з іноземними номерами

У столиці відбулася прес-конференція на тему «Авто з іноземною реєстрацією: все, що необхідно знати». На ній представники Державної фіскальної служби розповіли про правила ввезення в Україну машин з іноземними номерами.

Зокрема, заступник начальника Управління організації митного контролю Олена Мошинская зазначила, що власники більшості транспортних засобів з іноземною реєстрацією — це порушники митних правил.

Як вона пояснила, в Україні існує два основні режими для ввезення автомобілів, зареєстрованих за кордоном, — тимчасовий і транзитний.

«Тимчасове ввезення машин з іноземною реєстрацією передбачає термін до одного року без позмінного декларування та дозвільних документів, але цією пільгою користуються виключно нерезиденти. Якщо нерезидент ввозить транспортний засіб з іноземними номерами, то саме на нього поширюється пільга без обкладання податків. Він може вільно користуватися цією нормою закону до року, проте він не може передавати машину для користування іншим особам і використовувати її в комерційній діяльності»- зазначила Олена Мошинская.

Громадянин-резидент, який вирішив ввезти автомобіль з іноземною реєстрацією в Україні, згідно із законом повинен виплатити всі платежі в повному обсязі. І якщо українець поїде на цьому авто за кордон, то він автоматично втратить прав власності на нього.

Дуже часто українські громадяни порушують чинне законодавство, ввозивши автомобілі з іноземною реєстрацією в режимі транзиту для власного використання, незважаючи на обмежені транзитні терміни, наприклад, в межах однієї митниці — 5 днів, а в декількох — 10 днів.

«В Україні це відбувається в межах однієї митниці, коли українець зареєструвався і виїхав, виконавши всі зобов’язання, а потім знову завозить машину в країну без сплати податків, без перевірки дотримання екологічних норм, без дозвільних документів. Наприклад, в Києві дуже часто автомобілі з іноземною реєстрацією використовують в таксі і похоронних службах, не змінюючи іноземного номера»- розповіла заступник начальника Управління організації митного контролю.

За її словами, машини для транзиту не передбачено використовувати в комерційних цілях і для ведення бізнесу. Щоб не порушувати митних правил, потрібно або вивезти машину, або оформити всю документацію згідно з українським законодавством, заплативши податки.

Деякі українці просять продовжити термін транзиту через поломки машини, засинаючи зверненнями митну і фіскальну служби.

Автомобіль, який не зареєстрований в Україні, не є власністю українського громадянина — він не має права ним користуватися. І якщо машина потрапить в ДТП, то йому не тільки доведеться зі своєї кишені оплатити ремонт машини — її мають право конфіскувати.

«Приїде евакуатор і почне грузити транспортний засіб з іноземними номерами, і всі суперечки власника машини будуть марними, так як машина не є його власністю без відповідних документів» — підкреслила Олена Мошинская.

Іноземців, що продають машини без розмитнення, можуть в подальшому не пустити на територію України з-за порушення законодавства.

Положення щодо тимчасового ввезення машин в українському Митному кодексі повністю відповідають Стамбульської конвенції щодо тимчасового ввезення.

Нагадаємо, що Україна взяла на себе зобов’язання привести своє законодавство у відповідність з міжнародними нормами.

Добавить комментарий