Держкосмос спростував звинувачення в будь-яких поставках в КНДР

Державне космічне агентство України заявило, що будь-які звинувачення в передачі суб’єктами космічної діяльності України товарів або технологій Корейської Народної Демократичної Республіці, які сприяли б розвитку балістичних програм, є «абсолютно безпідставними».

Таку заяву прес-служба Держкосмосу зробила в зв’язку з публікаціями The New York Times і The International Institute for Strategic Studies.

«Політика України спрямована на суворе дотримання всіх міжнародних зобов’язань, взятих на себе, зокрема, в рамках Режиму контролю за ракетними технологіями (РКРТ). При цьому, в рамках співпраці в галузі дослідження і використання космічного простору в мирних цілях Україна не порушувала і не порушує вимог Керівництва РКРТ «, — заявили у відомстві.

Також в Держкосмосі відзначили, що сьогодні Україна не реалізує жодного космічного проекту з державами, які не є членами РКРТ, який передбачає передачу товарів категорії І.

Як відомо, газета The New York Times з посиланням на експертний аналіз, який містить оцінки американських розвідувальних агентств, повідомила, що успіх Північної Кореї в випробування міжконтинентальної балістичної ракети став можливий завдяки придбанню на чорному ринку ракетних двигунів, ймовірно, з українського заводу «Південмаш «, що має історичні зв’язки з російською ракетною програмою.

Державне підприємство «Виробниче об’єднання» Південний машинобудівний завод ім. А. М. Макарова «спростовує інформацію про можливу причетність підприємства до розвитку ракетних технологій в Корейської Народно-Демократичній республіці.

Добавить комментарий