Вирішується доля закону про окуповані території

23 лютого Верховна Рада запланувала почати розгляд проекту закону про окуповані території. В ефірі телеканалу 112.Україна свою думку про це висловив перший президент України Леонід Кравчук.

«Я вважаю, що найважливішою або найсерйознішою помилкою української влади є те, що досі не прийнято закону, який би регламентував наші відносини з окупованими територіями. Якими вони повинні бути, який повинен бути формат, хто повинен контролювати. Тобто законом повинні бути визначені всі абсолютно конкретні кроки. Відбувається дивна річ. Ми воюємо. На всіх форумах, по всіх промовах наші керівники, і не тільки наші, говорять про те, що у нас війна і Росія агресор. А коли ми сідаємо за стіл переговорів або підписуємо документи, то у нас війни немає, у нас є АТО. Це зовсім інша юридично правова формула. Наслідки такого статусу зовсім інші, ніж наслідки агресії або війни. Тому найближчим часом, якщо наші політичні сили, наші державники є серйозними і відповідальними, вони повинні прийняти закон про окуповані території. Проекти таких документів у парламенті є, їх треба розглянути і прийняти найближчим часом, інакше це закінчиться конфліктами», — заявив Кравчук.

Законопроект №3593-д про окуповані території подали на розгляд 28 народних депутатів. Якщо приділити цьому закону увагу, то безкарною не залишиться торгівля на крові, а котрабандний кругообіг товарів буде припинено. Уся надія на те, що кримінал на Донбасі нарешті припинить своє розповсюдження рішенням влади.

Стаття 17 законопроекту накладає заборону на здійснення транспортування товарів з тимчасово окупованої території, окрім особистих речей громадян.

Добавить комментарий