Відповідь активістів на заяви про підрив економіки

З тієї пори, як заводи групи «Метінвест» припинили роботу, ширяться панічні заяви про обвал економіки України через блокаду. Розгін є єдиним методом влади, яка не бажає шукати компроміси та екстрено узаконити норми торгівельних відносини на Донбасі законом про окуповані території. Можливо, саме тому, що сама отримує з цього тіньовий прибуток.

Доброволець батальйону «Донбас» Богдан Пташник як ніхто знає, як у владних колах реагують на блокадників. Він дав інтерв’ю виданню «Волинські новини».

«Ми побачили, що за останні 5 місяців наша влада нічого не зробила щодо обміну полонених. Владці говорять, що це все через Росію, мовляв, умовні «народні» республіки цього не вирішують. Насправді ж — це відмовки. Влада досі торгує з нашим ворогом, і їй це вигідно, нічого міняти не хоче. А ми хочемо завершення війни та звільнення полонених, тому й почали блокаду, аби фізично перекрити кілька потоків контрабанди. Пригадую, готуючись до першого перекриття, а нас було 25 чоловік, поїхали в Лисичанськ, у місто, яке батальйоном «Донбас» звільняли від «сєпарів». Так, я з хлопцями заскочив на колію і думаємо: «була не була». Прикро, що влада одразу почала інформаційний контрнаступ, говорили, що ми наркомани, алкоголіки, мародери. Але люди вже зрозуміли, що треба війну закінчувати, й кількість активістів та блокад почало більшати», — розповідає Пташник.

Редактор програми «Гроші» каналу «1+1» Олександр Дубинський зауважує, що політикам вигідна торгівля з окупованими територіями, адже при цьому йдуть стабільні надходження у бюджет і кишені владної коаліції. З ОРДЛО вивозять вугілля, ліс-кругляк, метал та руду.

«Гройсман має зізнатися — що «вугільна» блокада в кабінетах влади називається виключно тому, що на вугіллі «ахметови», «гройсмани» і ко заробляють найбільший куш — прибуток теплогенерацій від «Роттердам +» становить близько 900 млн доларів на рік», — сказав журналіст.

 

Добавить комментарий