Безвізовий режим в країнах ЄС для громадян Грузії.

На цьому тижні набуло чинності рішення про запровадження безвізового режиму для громадян Грузії, оприлюднене 8 березня в Офіційному Журналі Євросоюзу. Але є незначні обмеження — право на в’їзд до країн Європейського Союзу за безвізовою процедурою отримають тільки ті хто має біометричні паспорт, крім того тривалість перебування не повинна перевищувати 90 днів за кожні півроку. Також зазначимо що не у всіх країнах Європи діє безвіз — на Великобританію та Ірландію безвізовий режим не поширюється. В перший день після оголошення безвізового режиму для Грузії, близько 800 осіб вирушили в країни Євросоюзу.

Громадяни Грузії можуть відвідувати країни ЄС для лікування, як туристи, в рамках ділових поїздок, але для того щоб навчатися або працювати в ЄС візи все одно прийдеться оформити на загальних підставах. Порушників правил не тільки депортують з Євросоюзу та оштрафують на 3000 євро, але й заборонять в’їзд на територію ЄС протягом 5 років.

Важлива обставина — безвізовий режим з Євросоюзом поширюється на громадян Грузії які мешкають в Абхазії та Південній Осетії. Як відомо, при підтримці агресивного кремлівського режиму, ці території незаконно проголосили свою незалежність, однак вона практично не визнана в світі, в свою чергу Генасамблея ООН підтвердила, що Абхазія і Південна Осетія є частинами Грузії.

Добавить комментарий