Великобританія йде: розпочато процес виходу Великобританії з Євросоюзу

29 березня президент Європейської ради Дональд Туск отримав від повіреного у справах Британії листа про формальний початок процедури «брексіт». Таким чином, офіційна процедура виходу королівства зі складу ЄС розпочалась.
У свою чергу, Європарламент готує резолюцію, яка має стати першою офіційною відповіддю для Британії.
У копії резолюції Європарламенту йдеться, що Британія не отримає угоду про вільну торгівлю з ЄС в найближчі два роки. У тексті зазначається, що майбутня угода між Європейським Союзом та Великою Британією «може бути укладена лише після того, як Велика Британія вийде з ЄС».
Крім того повідомляється, що перехідний стан для того, щоб пом’якшити вихід з блоку після 2019 року, може тривати не більше 3 років.
Згідно із копією документу, Суд ЄС нестиме відповідальність за врегулювання будь-яких правових труднощів у перехідний період.
Головний переговорник ЄС по «брексіт» Мішель Барн’є наразі веде роботу над тим, щоб угода між Лондоном та Брюсселем передбачала погашення фінансових зобов’язань Великобританії в розмірі 50-60 млрд євро.
Зокрема мова йдеться про виплати пенсій британцям які мешкають в ЄС, надання гарантій по кредитам, а також покриття інших потреб. Встановлення кінцевої цієї суми повинно стати однією з головних тем переговорів між Євросоюзом та Великобританією.
У найближчі тижні пройде голосування щодо резолюції про Brexit.

Добавить комментарий