Європарламент проголосував за безвіз для українців

Сьогодні 6 квітня Європейський парламент проголосував за надання безвізового режиму з Євросоюзом для громадян України.
Про це в ефірі телеканалу «112-України» повідомив представник України в ЄС Микола Точицький.
«Дуже швидко оператори показували результати, і ми не встигли зафіксувати процедуру. Спочатку була відхилена поправка. Після цього було голосування за доповідь комітету, свободу пересування, було 520 голосів. І вже побачили остаточний результат, 521, за рішення в цілому Європейського парламенту. Я думаю, що картинка настільки швидко змінювалася, що ми просто не встигли все це зафіксувати. Я отримав те число голосів остаточне, яке мене порадувало», — заявив Точицький
За рішення скасувати візові вимоги для українців проголосував 521 парламентар під час пленарної сесії Європарламенту, проти голосували 75 політиків, 36 — утрималися.
Згідно з прийнятим рішенням, українці, які мають біометричний паспорт, зможуть поїхати до ЄС без візи на 90 днів протягом 180-денного періоду для туризму, відвідування родичів або друзів, або для комерційних цілей, але не для працевлаштування. Звільнення поширюється на всі країни ЄС, за винятком Ірландії і Великої Британії, а також Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії“, — йдеться в повідомленні.
Наступний крок — затвердження безвізу Комітетом постійних представників країн-членів Євросоюзу (COREPER), тобто послами ЄС. Остаточне рішення має ухвалити Рада Євросоюзу 11 травня. Документ також повинні підписати у травні президент Європарламенту та головуючий у Раді ЄС представник Мальти.
Рішення набуде чинності на 20 день після опублікування, тобто вже у червні.

Добавить комментарий