Росія призупинила дію меморандуму з США

Росія призупинила дію меморандуму з США про уникнення інцидентів у Сирії після американської атаки на сирійську авіабазу. Про це повідомляється на сайті МЗС РФ. Вона також закликала Раду безпеки ООН провести надзвичайне засідання для обговорення цієї ситуації.

Росія і США ухвалили меморандум з безпеки польотів в Сирії в жовтні 2015 року. Цей документ регламентує дії всіх літаків і безпілотників в повітряному просторі Сирії.

Після того, як угода почала діяти, Росія і США співпрацювали по каналах цілодобового оперативного зв’язку. Країни також домовилися про надання допомоги один одному у разі виникнення кризових ситуацій.

«Сама присутність військовослужбовців США та інших країн на території Сирії без згоди на те уряду цієї країни або рішення Радбезу ООН є грубим, явним і нічим не обґрунтованим порушенням міжнародного права. Якщо раніше це пояснювалося завданням боротьби з тероризмом, то зараз в наявності явний акт агресії проти суверенної Сирії. Вжиті сьогодні США дії ще більше руйнують російсько-американські відносини», — йдеться в заяві російського МЗС.

Нагадаємо, під час ракетного удару флоту США по авіабазі урядових військ Сирії щонайменше четверо військовослужбовців урядових військ Башара Асада загинули.

Президент Росії Володимир Путін вважає, що ракетний удар США по авіабазі в Сирії шкодить відносинам з РФ, а також перешкоджає створенню міжнародної коаліції по боротьбі з тероризмом.
Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, повідомляє РІА Новини.

«Цей крок Вашингтона завдає істотної шкоди російсько-американським відносинам, які і без того перебувають в жалюгідному стані», – сказав Пєсков.

Добавить комментарий