Естрений Радбез ООН по Сирії завершився нічим

На екстреному засіданні Ради Безпеки ООН, скликаному в п’ятницю за ініціативою Болівії для обговорення американського ракетного удару по авіабазі сирійських урядових ВПС, не змогли прийти до спільного рішення.

Про це повідомляє «Російська служба ВВС».

Зокрема, Вашингтон і Москва обмінялися взаємними звинуваченнями і попередженнями про негативні наслідки проведеної ними політики.
Постійний представник США в ООН Ніккі Хейлі пообіцяла: Америка зробить так, що Башар Асад більше не буде застосовувати хімічну зброю.

«Запобігання розповсюдження та використання хімічної зброї — невід’ємна частина наших національних інтересів, — заявила вона. — Ми готові піти далі, хоча сподіваємося, що цього не буде потрібно».
Хейлі висловила впевненість, що «посилення Асада поведе лише до нових вбивств», засудивши Росію та Іран.
Представник РФ в Раді Безпеки Володимир Сафронков, зі свого боку, назвав дії США незаконними і які грають на руку «терористам».

«Ваші односторонні дії приведуть регіон до жахливих трагедій», — заявив він.

Британський представник Метью Райкрофт назвав американський удар «пропорційною відповіддю на немислимий акт»

Як відомо, 4 квітня авіація ВПС Сирії застосувала високотоксичний газ зарин в контрольованому сирійською опозицією населеному пункті Хан-Шейхун, що призвело до загибелі 89 осіб, в тому числі 33 дітей і 18 жінок. Проте, офіційний Дамаск і РФ із завзятістю заперечують свою причетність до цієї хіматаки.

7 квітня два американських есмінця, які знаходяться в Середземному морі на південь від Кіпру, випустили 59 крилатих ракет «Томагавк» по аеродрому Шейрат на заході провінції Хомс, який контролюється Асадом З якого стартували літаки, які здійснили хіматаку. В результаті ракетного удару загинули, за різними даними, від шести до дев’яти осіб. Авіабаза практично знищена з літаками, які становили половину авіаційного флоту Асада.

Добавить комментарий