Новий законопроект про свята

Український інститут національної пам’яті під головування Володимира В’ятровича скорегував календар державних свят і пам’ятних днів з урахуванням побажань громадськості. Нову редакцію законопроекту далі передадуть для погодження у Мінкультури, а опісля на затвердження у Верховній Раді.

«Як відомо, чинний календар містить як і українські свята, так і залишки радянської пропагандистського традиції, що утримує країну в минулому і використовується в гібридній війні проти України», – наголошують в інституті.

Враховуючи висловлені пропозиції, інститут підготував нову редакції проекту закону.

Документ доповнили новою категорією «міжнародні дні». 8 березня – День боротьби за права жінок буде святковим, але не вихідним. 1 травня – День праці буде вихідним.

Українці не підтримали намір запровадити Шевченківський день (9 березня) і День сім’ї (друга п’ятниця вересня). У календарі їх не буде.

Інститут вніс до проекту традиційне свято Трійці. Понеділок, день після Великодня та Трійці, залишається вихідним.

Як традиційне свято до проекту внесли Різдво Христове за григоріанським календарем, яке відзначають 25 грудня (не є вихідним днем).

Неробочий святковий день пропонують не переносити на понеділок, якщо він припадає на вихідний. Окрім Різдва за юліанським календарем, 7 січня.

День державного прапора України відзначатимуть 4 вересня. Цього дня підняли синьо-жовтий прапор над будівлею Верховної Ради України 1991 року.

Законопроект упорядковує скорботні дні. День пам’яті жертв політичних репресій пропонують перенести з третьої неділі травня на першу неділю листопада. У пам’ять про жертв розстрілу 3 листопада 1937 року в урочищі Сандармох. За вироками позасудових органів тоді загинули понад 100 діячів української культури, науки, військових, священнослужителів. Вони були ув’язнені у Соловецькому концтаборі.

Добавить комментарий