Переговори лідерів «Нормандської четвірки»

Президент України Петро Порошенко в ніч на 18 квітня провів телефонні переговори з Федеральним канцлером Ангелою Меркель, президентом Франції Франсуа Олландом та президентом РФ Володимиром Путіним. Тема розмови незмінна – ситуація на Донбасі.

Також глави чотирьох країн привітали відновлення Пасхального перемир’я, рішення про яке було досягнуто ще 29 березня на рівні Тристоронньої контактної групи в Мінську.

Крім того, підкреслюється, що Порошенко, Путін, Олланд і Меркель вітають ініціативу з обміну полонених виходячи з формули «всіх на всіх» і не схвалюють загрози в сторону ОБСЄ від російсько-терористичних військ.

Ключовими темами телефонних переговорів лідерів країн-учасниць «Нормандського формату» були питання безпеки і звільнення заручників. Про це в Facebook повідомила представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

«Телефонна розмова в нормандському форматі. Ключові теми — безпека і заручники. Немає жодноі розмови з Путіним, де б не піднімалося питання звільнення заручників.» — Ірина Геращенко.

Також лідери «Нормандського формату» зазначили, що хочуть аби Франсуа Олланд – після того як складе повноваження Президента Франції – продовжив роботу у четвірці.

Добавить комментарий