Екс-беркутівці втекли під домашнім арештом ще 9 та 11 квітня

Як стало відомо, до ЗМІ потрапив документ в якому зафіксовано час та місце перетину кордону чотирма екс-беркутівцями, яких підозрюють у справі про вбивства мітингуючих під час Революції Гідності

Усі четверо виїхали до Росії через пункт пропуску «Гоптівка» (Білгородський напрям)

Нагадаємо, що Валентин Рибін, адвокат силовиків заявив, що підозрювані перебували під домашнім арештом. Однак, коли термін дії запобіжних заходів вичерпався і судом не продовжився, вони абсолютно законно перетнули кордон України і Російської Федерації по внутрішнім паспортам, що було цілком законно.

Але за даними документа «беркутівці» перетнули кордон 9 та 11 квітня, ще є не законно. Оскільки нічний домашній арешт Войлокова і Мастеги, за даними слідства, діяв до 13 квітня, а вони виїхали 11-го. Тобто щонайменше двоє беркутівців на момент перетину кордону перебували під нічним домашнім арештом. Окрім того, Костюк перебував під зобов’язанням не покидати місто без дозволу слідчого, а Гончаренко мав обов’язок прибувати на судові засідання. Ці зобов’язання також були порушені виїздом за кордон.

Вони виїхали з країни мікроавтобусом з російськими номерами, який здійснює пасажирські перевезення сумнівної легальності у Бєлгород, а не рейсовим автобусом як запевняв адвокат підозрюваних.

Цікаво, що контроль підозрюваних, які перебувають під домашнім арештом, зокрема Мастеги і Войлокова, мають здійснювати відповідні підрозділи Національної поліції. Як відомо, Національна поліція та Державна прикордонна служба входять до системи МВС України і було б логічно, якби існував якийсь запобіжний механізм, який би унеможливлював перетин кордону особами, які перебувають під домашнім арештом і наглядом відповідних структур поліції. Для обміну такою інформацією між прикордонниками і поліцейськими дані навіть не повинні були би покидати відомчі межі МВС.

Всі втікачі-беркутівці лишались чинними співробітниками Національної поліції, слідству вдавалось лише тимчасово через суд відсторонювати від обов’язків Гончаренка.

Джерело ТЕКСТИ.ORG.UA

Добавить комментарий