Суд відпустив Мартиненка під особисті поруки депутатів

Сьогодні, 22 квітня, відбулося судове засідання, щодо обрання міри запобіжного заходу екс-нардепу Миколі Мартиненку.

Екс-нардепу Миколі Мартиненку обрали запобіжний захід у вигляді особистої поруки. Хоча САП вимагав від суду обрати запобіжний захід для Мартиненка – 60 діб тримання під вартою або внесення застави у розмірі 300 мільйонів гривень.

Суд також постановив: «Застосувати до підозрюваного Мартиненка Миколи Володимировича запобіжний захід у вигляді особистої поруки. Визначити поручителем народного депутата Полякова, народного депутата Кочик, народних депутатів Логвинського, Княжицького, Пензеника, Одульських, Підберезняк, Тетерука, Бендюженка та інших (всього 18 нардепів), міністра молоді та спорту України Жданова, заступника голови ЦВК Магери».

Суд зобов’язав поручителів Мартиненка Миколу Володимировича до таких обов’язків:

— прибувати на першу вимогу до слідчого НАБУ;
— Не відлучатися з м. Києва без дозволу детектива НАБУ або суду;
— повідомляти детективу НАБУ, прокурору САП чи суду України про зміну місця проживання чи місця роботи та ін.
— Мартиненко також має здати всі свої паспорти для виїзду за кордон, а також здати всі документи, які дають право виїзду за кордон, в тому числі паспорт громадянина України.
Мартиненка звільнили з-під варти у залі суду.

Мартиненко своєю чергою заявив, що не збирається покидати Україну і сказав, що готовий іти в суд і доводити свою невинуватість по всіх фактах, які йому інкримінують. У САП з таким вироком не згодні і збираються подавати апеляцію.

У САП також сказали, що депутати чинили тиск на суд

Нагадаємо, що 20 квітня, детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали колишнього народного депутата України, екс-голову комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу Миколу Мартиненка, за підозрою у розкраданні коштів під час закупівлі уранового концентрату для ДП “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” (Схід ГЗК), якому належать Інгульська і Смолінська шахти на Кіровоградщині

Добавить комментарий